Weboldalunk a jobb felhasználói élmény biztosítása érdekében sütiket használ. A Weboldal használatával Ön beleegyezik az ilyen adatfájlok fogadásába és elfogadja az adat és süti - kezelésre vonatkozó irányelveket.
További információk
rendben

Nehézgép-szerelő versenyszám nyertese a SkillsHungary Nemzeti Döntő és Bemutatón

2018 április 26.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében került megrendezésre az V. SkillsHungary Nemzeti Döntő és Bemutató 2018. április 23-25-e között Budapesten, a Hungexpo Vásárközpontban. Az eredményes szereplés mellett fontos cél a versenyek előkészítse során, a versenyeken tapasztaltak beépítése a magyar szakképzési rendszerbe.

A 2018. április 23-25-én megrendezendő SkillsHungary Nemzeti Döntőn idén első ízben indulhattak a mezőgazdasági szakterületen tapasztalatot szerzett fiatalok, Nehézgép-szerelő (Heavy Vehicle Maintenance) versenyszámban.

A SkillsHungary programban részt vevő nehézgép-szerelő versenyszám elődöntőjét a MEGFOSZ Gödöllőn rendezte meg 2018. április 11-én a Szent István Egyetem Gépészmérnöki Kar jármű-, és szerviztechnikai oktató laboratóriumaiban, és a Mérnökinformatikai Központban. Az előválogató egy többfordulós és több feladatból álló, egész napos verseny volt, ahol 8 versenyző közül került kiválasztásra az a 4 fő, aki képviselte ezt a versenyszámot a SkillsHungary budapesti versenyén.

A Nehézgép-szerelő versenyszámban a Mezőgazdasági Eszköz- és Gépforgalmazók Országos Szövetsége (MEGFOSZ) az előválogató és a döntő szakmai támogatója és a nehézgép-szerelő versenyszám fő támogatója az Axiál Kft.

A döntőn a versenyzőknek legfőképpen diagnosztikai és hiba keresési feladatokat kellett megoldaniuk. Az első nap még 4 versenyző küzdhetett meg egymással, majd a második nap délutánjára már a két legjobb nehézgép-szerelő versenyezhetett egymással újabb feladatok elvégzésében. A zsűri döntésének alapján a negyedik helyen Borka Krisztián, míg a dobogó harmadik helyén Hunyadi Ármin végzett.

A két legjobb eredményt elérő versenyző tovább küzdhetett Magyarország legjobbjának címéért. Mind  a két versenyző kitartóan és hatalmas erőbedobással küzdött és kiemelkedő teljesítménnyel végezték el a rájuk váró feladatokat. A döntő második napjának estéjére, nagyon szoros küzdelem mellett kiválasztásra került Magyarország legjobb nehézgép-szerelőjének személye, aki nem más lett, mint Szerletics Máté. Nagyon szoros küzdelemben és szintén nagyon jó helytállással második helyezett Papp Martin lett.

A SkillsHungary ünnepélyes eredményhirdetésének keretében az összes szakma nyerteseit is felhívták a színpadra és ezek a fiatalok, köztük a nehézgép-szerelő versenyszámban kihirdetett győztesünk,  Szerletics Máté is képviseli Magyarországot a szeptemberben megrendezendő Euroskills nemzetközi versenyen. A szeptemberi versenyre azonban Szerletics Máténak és Papp Martinra is egy 100 napos felkészítés vár, mely a MEGFOSZ tagjainál, több napos, különböző technológiákon történő folyamatos tanulást és képzést jelent nekik. Mind a két versenyző felkészítése szeptemberig folyamatosan zajlik és a szakmai feladatok mellett, mentálisan is felkészítjük Őket a nemzetközi megmérettetésre.

Ezúton szeretnénk megköszönni a segítséget minden résztvevőnek és segítőnek, valamint ezúton is gratulálunk minden induló versenyzőnknek!